AraWhatsApp
WeCreativez WhatsApp Support
Whatsapp İletişim
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim?

Bayanlara Özel Plajların Avantajları

Son dönemde kadınların rahat etmesi ve denizin tadını çıkarabilmeleri adına bayanlar plajları popüler hale gelmiştir. Türkiye’nin pek çok farklı tatil bölgesinde, kadınlar plajı alternatifleri oluşturulmaktadır. Bu tür mekanlara yalnızca kadınlar ve belirli bir yaşa kadar çocukları alındığı için muhafazakârlar açısından da yararlıdır. Bayanlara özel plajların avantajları arasında, giyilen mayo ya da bikiniler ile daha rahat hareket edilebilmesi olarak gösterilir.

Daha Rahat Yüzme Ve Güneşlenme Keyfi

Erkeklerin olduğu plajlarda denize girmek ya da mayo ile gezmek kadınları rahatsız edebilir. Ancak yalnızca kadınların olduğu yerlerde eğlenmek ve keyifli vakit geçirmek daha da kolaydır.

  • Bayanlara özel plajların avantajları arasında güneşlemenin de rahat olduğu gösterilebilir.
  • Çoğu kadın karışık plajlarda güneşlenirken erkeklerden rahatsız olmaktadır.
  • Ancak kadınlar plajında daha rahat hareket etmek mümkündür. Bu sayede bayanlar güneşlenerek D vitamini alma fırsatı bulabilirler.
  • Bu tür mekanlar genellikle özel bariyerler ile çevrildiği için erkeklerin girmeleri ya da kadınları izlemeleri mümkün değildir.

Kadın personel kolaylığı: Bayanlara özel plajlarda kadın personeller hizmet verir. Böylelikle bir problem yaşayan misafirler sorunlarını daha kolay bir şekilde dile getirebilirler. Bu tür plajlarda cankurtaranlarda tamamen kadınlar oluşmaktadır.

Hijyen Açısından Daha Temiz

Kadınlar plajları hijyen açısından daha temiz yerlerdir. Erkekler ve kadınların aynı anda denize girdikleri ortamlarda enfeksiyonların yayılma riski daha fazladır.

  • Bu durum kadınların ve çocukların önemli sağlık problemleri ile uğraşmak zorunda kalmalarına neden olabilir.
  • Ancak yalnızca kadınların olduğu plajlar, yaz aylarında ya da sezonun yoğun olduğu dönemlerde günlük olarak temizlenmektedir.
  • Bu sayede mikropların üreme riski daha azdır. Özellikle soyunma kabinleri ve duş alanlarında her ihtimale karşı dikkatli olmak gerekir.
  • Muhafazakâr düşünce yapısına sahip kadınlar özel plajlar sayesinde yazın denize girme imkanı elde etmektedirler.
  • Bu tür plajlara 8 yaşından büyük erkek çocuklarının da girmesi yasaktır.

Yukarıda belirtilen bayanlara özel plajların avantajları arttığı için pek çok tatil bölgesinde, bu tür mekanlar oluşturulmaya başlamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir