AraWhatsApp
WeCreativez WhatsApp Support
Whatsapp İletişim
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim?

Menekşe Bayanlar Plajı

İstanbul’un Sarıyer ilçesinde bulunan Menekşe Kadınlar Plajı, şuan kadınlar plajı olarak kullanılmasa da İstanbul’da tekneleri olanların yaz aylarında denize girmek amacıyla gittikleri güzel bir sahildir. Sırtındaki dik yamaçlarda bulunan ormanlar ve sapsarı kumuyla survivor adasını andıran Menekşe Plajı‘na birkaç yıl öncesine kadar Eminönü’nden ve Sarıyer’den kalkan teknelerle gitmek mümkündü.

Daha sonra işletmenin kapanmasıyla ıssız bir yere bürünen Menekşe Kadınlar Plajı şuanda İstanbul’da tekne sahiplerinin uğrak yeri. Teknesi olmayanlar ise buraya Sarıyer veya Rumeli Kavağı’ndan özel olarak kiralayabilecekleri teknelerle gidebilirler. Tahmini olarak Rumeli Kavağı’ndan kalkan bir tekne maksimum 50 liraya, Sarıyer’den kalkan bir tekne ise 100 liraya sizi plaja ulaştıracaktır.

10 kişilik bir grupla gittiğiniz düşünürsek İstanbul’da bu fiyata bu kadar güzel bir plaja girebileceğiniz başka bir yer yok. Plajda işletme bulunmamaktadır. Koç Üniversitesi ve Askeriyeye ait olan Mavromolos Ormanı’nın kuşattığı bu plaja kara yoluyla da ulaşım mümkün değildir. Büyük Limanile arasında birkaç yüz metre bulunan bu güzel sahile Büyükliman’dan da geçiş biraz zordur. Tekneniz olmasa da bir yolunu bulup aileyle rahat rahat denize girebileceğiniz bir yer olan Menekşe Kadınlar Plajı‘nı çok az kişi bilmektedir.

POSTED IN: AILEYLE DENIZE GIRILEBILECEK YERLER ERKEKSIZ PLAJ ISTANBUL PLAJLARI ISTANBULDAKI PLAJ FIYATLARI KADINLAR PLAJI MENEKŞE KADINLAR PLAJI SEVGILIYLE GIDILECEK PLAJLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir